O Enki

ENKI Sp. z o.o. jest firmą inżynierską dostarczającą kompleksowe rozwiązania dla przemysłu. Specjalizujemy się w projektowaniu, doradztwie i realizacji w zakresie instalacji technologicznych, maszyn i urządzeń jak również kompleksowych linii produkcyjnych i transportowych.

W ciągu kilku lat zbudowaliśmy zespół o głębokiej wiedzy fachowej i dużym doświadczeniu. Zaangażowanie i doświadczenie naszej załogi, pozwala dostarczać kompleksowe rozwiązania, podnoszące jakość i wydajność produkcji. Wykonaliśmy i wdrożyliśmy wiele zaawansowanych rozwiązań dla branży spożywczej, tytoniowej, papierniczej, chemicznej i pokrewnych, dla wielu znanych i rozpoznawalnych marek.

Staramy się być dla Państwa partnerem w realizacji i zarządzaniu projektami, w nowatorskich koncepcjach montażu, w metodach nowoczesnego planowania i w pracach konserwacyjnych dla utrzymania powierzonego obiektu w należytym stanie technicznym.

Chcemy być partnerem we wszystkich fazach funkcjonowania obiektu przemysłowego. Jest to jedna z filozofii jakie przyświecają naszym działaniom. Jest to również duże wyzwanie łączące w sobie wszystkie elementy szerokiej palety produktów w sektorze Techniki Przemysłowej.

Firma ENKI powstała w roku 2009 jako spółka kapitałowa w formie prawnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Od początku realizujemy szereg inwestycji w Polsce i za granicą. Dowodzimy, że wybierając nas wybieracie Państwo najlepszego partnera. Pełna satysfakcja naszych Klientów wyrażona jest w kolejnych zamówieniach oraz referencjach jakie otrzymujemy.

Priorytetowym obszarem naszych głównych przedsięwzięć jest Polska. Na tym obszarze zrealizowaliśmy już wiele ciekawych projektów i instalacji. Nasze przedsięwzięcia nie są jednak ograniczone geograficznie, wykonaliśmy i kontynuujemy projekty w Europie, Afryce, Azji oraz w obu Amerykach.Skutecznie realizujemy naszą główną strategię, oferując kompleksowe rozwiązania problemów technicznych partnerom z wielu gałęzi przemysłowych.

Właścicielami firmy są inżynierowie z doświadczeniem w branży projektów instalacji przemysłowych. Przewodnie motto naszej działalności brzmi „Firma to ludzie w niej pracujący”. Bogate doświadczenie i wysokie kwalifikacje kadry kierowniczej i pracowników oraz duże zaangażowanie w wykonywane zadania pozwala na budowanie wizerunku firmy jako rzetelnego i profesjonalnego partnera biznesowego. Cała załoga wykazuje się na każdym etapie prac dużą elastycznością organizacyjną oraz kulturą techniczną i osobistą, co pozwala na płynne wykonywanie usług oraz kooperację z innymi wykonawcami.

Firma ENKI reaguje na ciągle zmieniające się wymagania Klienta, uwzględniając je w taki sposób, aby nie wpłynęły na harmonogram inwestycji. Bogate doświadczenie kadry inżynierskiej i pracowników daje gwarancje fachowego wykonania zgodnie z zasadami sztuki technicznej oraz przepisami prawa.

Wykorzystujemy nowe technologie i nowatorskie rozwiązania instalacyjne w planowaniu i wykonawstwie, wprowadzamy je na etapie współpracy z firmami polskimi i zagranicznymi, posiadamy wymagane certyfikaty i uprawnienia do wykonania prac.

Prowadzimy szeroki zakres działalności osadzony w branży wsparcia technicznego dla przemysłu wytwórczego. Podstawowym profilem są montaże mechaniczne oraz elektryczne i sanitarne instalacji przemysłowych, a także przeprowadzanie projektów modernizacyjnych oraz relokacyjnych.

Nasza oferta ukierunkowana jest w szczególności na potrzeby przemysłu spożywczego i tytoniowego, papierniczego i celulozowego, a w dalszej kolejności maszynowego, chemicznego, petrochemicznego oraz hutnictwa. Planujemy rozbudować swoje usługi w kierunku przedsiębiorstw energetycznych. Wszystkie działania naszej firmy to wynik wykorzystania zarówno wiedzy technicznej, technologicznej jak i praktycznej. Umiejętności i doświadczenie załogi ENKI, skrojone na miarę rozwiązania indywidualne i projekty dedykowane jak również łączenie kompetencji planistycznych i wykonawczych, jest gwarancją spełnienia najwyższych wymogów, które Klient otrzymuje kompleksowo. Nasze projekty charakteryzuje dojrzałość wiedzy inżynierskiej oraz profesjonalizm.

Struktura

struktura2

Misja i wartości

Przyjęta przez firmę ENKI Sp. z o.o. filozofia „firma to ludzie w niej pracujący” współgra z misją jaką realizujemy, a którą jest „Dostarczanie Klientom nowoczesnych i skutecznych rozwiązań technicznych oraz optymalizacja już istniejących pod względem niezawodności i eksploatacji”. Wierzymy, że tylko zmotywowany personel, posiadający wysokie kwalifikacje techniczne jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom naszych Klientów. Osobiste zaangażowanie pracowników oraz ciągłe podnoszenie ich kwalifikacji sprawiają, że ENKI Sp. z o.o. w ciągu zaledwie kliku lat działalności zyskała nie tylko zaufanie Klientów, ale również opinię wiarygodnego partnera na rynku usług technicznych.
Firma prowadzi doradztwo techniczne w ramach projektów z zakresu mechaniki, projektów elektrycznych, automatyki oraz utrzymania ruchu. Dysponujemy szerokim zakresem uprawnień projektowych i dozorowych.

Misja

Podstawą działalności rynkowej ENKI Sp. z o.o. niezależnie od wielkości realizowanego projektu, są zawsze:

  • pewność i bezpieczeństwo
  • jakość i elastyczność
  • doświadczenie i profesjonalizm
  • partnerstwo i uczciwość

Stosujemy sprawdzony model zarządzania projektem, a zasady Zarządzania Jakością to nasza codzienność.