Dział Projektów Technicznych

Nasze biuro projektowe liczy kilkunastu wykwalifikowanych inżynierów z bogatym doświadczeniem w zakresie rozwiązań technologicznych w przemyśle. Schemat organizacyjny biura opiera się na Liderach Projektu koordynujących poszczególne zakresy projektu i pełniących nadzór autorski nad realizacją fizyczną zadania. Wypracowujemy własne innowacje, jak również będąc w stałym kontakcie z firmami wprowadzającymi na rynek nowe rozwiązania, aktualizujemy wiedzę techniczną.

Budowa linii technologicznych stanowi jeden z głównych pionów działalności naszej firmy. Odpowiedzialność za zlecenie spoczywa na Inżynierach Projektu począwszy od fazy koncepcji i projektowania poprzez poprzez nadzór autorski nad wykonaniem i wdrożeniem oraz planowaniem i samą realizacją, aż po uruchomienie i obsługę posprzedażową – tworząc dedykowane rozwiązanie, stworzone specjalnie pod konkretny projekt.

W projektowaniu wspieramy się pakietem oprogramowania Autodesk Product Design Suite Ultimate w skład którego wchodzą: Inventor Professional, Autocad Mechanical, Autocad ReCap, Navisworks. Korzystamy również z innego dedykowanego oprogramowania inżynierskiego.

Każde zlecenie traktujemy jako nowe wyzwanie, rozpatrujemy je indywidualnie i planujemy tak, by je optymalnie zrealizować. Nie zawsze tworzymy wszystko od nowa – dokonujemy również odpowiedzialnych i przyszłościowych adaptacji stanu istniejącego.

Jesteśmy nie tylko producentem, czujemy się również odpowiedzialni za efektywne funkcjonowanie naszych urządzeń podczas eksploatacji.

Realizujemy wykonawstwo kompletnych projektów wielobranżowych oraz projektów branżowych indywidualnych – mechanicznych, elektrycznych, rurowych, sanitarnych oraz projektowanie urządzeń przemysłowych i instalacji dedykowanych dla indywidualnych zastosowań.

Swoistym rodzajem projektów jest analiza wydajności i bezpieczeństwa dla urządzeń i ich otoczenia, której wynikiem jest automatyzacja procesów w celu eliminacji tych zagrożeń oraz zwiększenia wydajności.

1
Przeprowadzamy studium wykonalności i przegląd techniczny

2
Opracowujemy koncepcje tworząc wirtualny prototyp w oprogramowaniu CAD 3D

3
Wykonujemy kompletne projekty instalacji i urządzeń – od koncepcji technologicznej, przez koncepcje i plan 3D budowy urządzenia do rysunków wykonawczych

4
Opracowujemy technologię procesową oraz schematy P&ID

5
Przygotowujemy wizualizacje oraz planujemy technologię wykonania

6
Opracowujemy projekty przebudowy i adaptacji urządzeń przemysłowych

7
Projektujemy maszyny, urządzenia, linie technologiczne

8
Opracowujemy instrukcje obsługi

9
Projektujemy konstrukcje stalowe i blachowe

10
Projektujemy systemy hydrauliczne i pneumatyczne

11
Projektujemy instalacje odpylania i transportu pneumatycznego

Na etapie pomiarów jak również kontroli jakości wspieramy się skanowaniem 3D tachimetrem Trimble SX10, który rejestruje dane 3D z szybkością do 26,600 punktów na sekundę, na odległości do 600m. Urządzenie jest szczególnie przydatne przy:

  • Precyzyjnej relokacji maszyn (oznakowanie i pomiar ustawienia maszyn, tyczenie punktów instalacyjnych w docelowej lokalizacji, ustawienie maszyn po relokacji, kontrola ustawienia na bazie pomiarów z miejsca pierwotnej instalacji)
  • Pomiarach powykonawczych infrastruktury i budynków
  • Kalibracja i kontrola zbiorników
  • Kontroli wymiarowej urządzeń i instalacji