Automatyka przemysłowa

Nowoczesne rozwiązania w przemyśle gwarantujące wysoką wydajność i bezpieczeństwa produkcji wymagają innowacyjnych rozwiązań. Automatyzacja procesów przebiegających na liniach produkcyjnych pozwala zwiększyć jakość i wydajność produkcji, zapewnia także przyjemniejszą pracę operatorom – zadania żmudne i monotonne są wyeliminowane, pozostaje przyjemna i prosta obsługa maszyn. Dodatkowo umożliwia ona osiągnięcie efektywnego i sprawnego nadzoru nad parametrami mediów i procesów technologicznych oraz zapewnia pełne bezpieczeństwo i powtarzalność.

Od wielu lat projektujemy, wykonujemy i dostarczamy naszym klientom zaawansowane systemy automatyki przemysłowej. Enki proponuje Państwu pewne i bezpieczne rozwiązania m.in. z zakresu systemów sterowania, wizualizacji oraz zarządzania procesami produkcyjnymi, skrojone na miarę i kompleksowo wykonywane.

Swoją działalnością obejmujemy:

1
Programowanie sterowników PLC

2
Programowanie systemów nadzorowania procesami HMI i SCADA

3
Optymalizacje i modyfikacje układów automatyki i sterowania

4
Projektowanie stanowisk zrobotyzowanych

5
Projektowanie układów zasilania i sterowania – Projekt elektryczny

6
Projekty Aparatury Kontrolno-Pomiarowej (AKP)

7
Projektowanie szaf sterowniczych AKPiA

8
Projektowanie instalacji układów bezpieczeństwa (safety)

9
Projektowanie układów napędowych oraz konfiguracja napędów

9
Projektowanie układów napędowych oraz konfiguracja napędów

10
Modyfikacja i aktualizacja dokumentacji elektrycznej

W naszych rozwiązaniach kładziemy nacisk na bezpieczeństwo i prostotę obsługi. Możliwe rozwiązania konsultujemy z Klientem, aby w pełni dostosować nasze projekty do wymagań.
Projekty powstające w Dziale Automatyki przy współpracy z Działem Projektów Technicznych są wykonywane przez pracowników warsztatowych naszej firmy (Działy: Elektryczny i Budowy AKPiA, Montażu oraz Warsztatów Mechanicznych i Obróbki Skrawaniem). Dzięki temu pracownicy działów projektowych mają pełną kontrolę nad realizowanym projektem. Ścisła współpraca zapewnia maksymalne dopasowanie do wymagań klienta i łatwość modyfikacji projektu.

Po wdrożeniu i uruchomieniu projektu, na prośbę Klienta zapewniamy szkolenia dla operatorów i asystę przy produkcji, która ma na celu wprowadzenie usprawnień i udogodnień w pracy wykonanego urządzenia, tak aby maksymalnie dopasować je do Klienta.

Projektujemy profesjonalne systemy sterowania automatycznego w oparciu o najnowsze światowe trendy. Wykorzystujemy innowacyjne podzespoły uznanych firm specjalizujących się w automatyce przemysłowej. W procesie projektowania rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej wykorzystujemy licencjonowane pakiety oprogramowania.

W ramach automatyki przemysłowej specjalizujemy się w następujących procesach:

  • tworzenie systemów transportu i magazynowania
  • tworzenie sterowania dla kompletnych linii produkcyjnych
  • integracja nowych stanowisk z systemami monitorowania i nadzoru
  • tworzenie kompletnych stanowisk produkcyjnych według indywidualnych, dedykowanych projektów przy współpracy z Działem Projektów Technicznych
  • wdrażanie systemów monitorowania i nadzoru, wraz z wizualizacją procesów produkcyjnych i technologicznych

W dalszym ciągu rozbudowujemy zakres działań i poszerzamy wachlarz naszych specjalizacji. Jesteśmy chętni do nawiązywania współpracy w projektach wykraczających poza zakres wymieniony na niniejszej stronie.

Masz pytania? Zadzwoń do Działu Automatyki Przemysłowej (tel. 48 12 647 10 55 wew. 23) lub skonsultuj się bezpośrednio z jednym z naszych pracowników
Dział Automatyki Przemysłowej.

Galeria realizacji